hdg
06 اسفند 1401 - 00:06

فارس من| مطالبه مردم از آستان قدس رضوی؛ پیکر اموات در حرم منور امام رضا(ع) متبرک شوند

سالهاست که پیکر اموات در شهر مشهد پیش از ورود به خانه ابدی و در جریان مراسم تشییع، در تابوتی بر روی دستان نزدیکانشان در طلب تبرک جستن از نورانیت حرم مطهر امام رضا(ع) به صحن و سرای حضرت آورده می شوند تا کفنشان متبرک به تربتش شود و روحشان آرام گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد،  «اجازه تبرک‌جویی پیکر اموات از حرم منور امام رضا(ع)» یکی از سوژه‌های مردمی است که تعداد زیادی از آن در سامانه فارس من حمایت کرده اند.

خبیری ثبت کننده این کمپین در گفت و گو با خبرنگار فارس در مشهد، اظهار کرد: از دیرباز رسم بوده که بعد از عبور فرد درگذشته از دالان رواق دارالسرور، خاک قالی های حرم مطهر به نشانه تبرک جویی از خاک پای زائران بارگاه منور رضوی بر روی مرده تکانده شود. اما با شیوع ویروس کرونا این مهم متوقف شد.

در بخشی از این مطالبه مردمی آمده است: تا قبل از کرونا پیکر اموات تا نزدیکی ضریح مطهر آورده می‌شد و در حرم متبرک می‌شد. اما به دلیل شیوع کرونا این تبرک‌جویی از تربت حرم منور امام رضا(ع) پیش از خفتن در خانه ابدی متوقف شد و‌ با فروکش کردن این ویروس هنوز از سر گرفته نشده است.

همه ما آرزو داریم مثل گذشتگان‌مان جنازه‌مان وارد حرم شود.درخواست ما این است که هرچه زودتر تا دیر نشده شرایط همچون قبل از کرونا شود.

ضرورت توجه آستان قدس به خواسته مردم

به گزارش فارس، تبرک جویی میت در حرم مطهر رضوی از آداب و رسوم قدیمی شهروندان مشهدی است. با توجه به کاهش بیماری کرونا، انتظار می رود آستان قدس رضوی در خصوص تبرک جویی اموات در حرم مطهر تدابیر لازم را بیاندیشند. در زمینه مطالبه به حق مردم مشهد در خصوص اجازه تبرک جویی پیکر اموات از حرم منور رضوی، خبرگزاری فارس خراسان رضوی پیگیر این موضوع است.

پایان پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1054850