hdg
20 اسفند 1401 - 17:00

تدارک مناسب و آمادگی خوب خراسان رضوی برای استقبال از زائران رضوی

مشهد ـ معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در خراسان رضوی برای استقبال از زائران نوروزی حضرت رضا (ع) تدارک مناسب و آمادگی خوبی دیده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر شالبافیان در سفر به خراسان رضوی با بیان این مطلب اظهار کرد: فعالیت‌های ستاد خدمات سفر استان خراسان رضوی از آبان ماه سال جاری ویژه ایام نوروز آغاز شده و بیش از ۲۲۰ مصوبه داشته است.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: فعالیت قرارگاه عملیاتی خدمات رسانی به زائران و گردشگران از هفته گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و کمیته‌های زیر مجموعه فعالیت‌ها را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به بازدید خود از مراکز اسکان و تأسیسات اقامتی استان اظهار کرد: سماندهی مناسبی در زمینه اسکان و خدمات رسانی به زائران و گردشگران صورت گرفته و در قرارگاه عملیاتی خدمات رسانی به زائران نیز هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های اجرایی وجود دارد و امیدواریم به بهترین نحو پاسخگوی زائران بارگاه ملوکتی حضرت رضا (ع) باشد.

شالبافیان تصریح کرد: یکی از اقداماتی که جای تقدیر و تشکر دارد هماهنگی بسیار خوب با استان‌های مجاور خراسان رضوی صورت گرفته است، خوشبختانه استان‌های گلستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سمنان که محورهای مواصلاتی مستقیم به استان خراسان رضوی دارند با توجه به اینکه ۸۵ درصد مسافران ورودی به خراسان رضوی زمینی سفر می‌کنند، تقسیم کار برای خدمات رسانی و پشتیبانی با این استان‌ها انجام شده است.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به زائران و مسافران توصیه کرد: پیش از سفر محل اسکان و اقامت خود را تدارک ببینند و از وجود وسیله حمل و نقل و و بلیت سفر اطمینان داشته باشند تا مسافرتی بدون مشکل را تجربه کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1086568