hdg
23 بهمن 1401 - 18:46

۵۵۰ هزار نفر شب برای اقامت نوروزی زائران رضوی آماده‌سازی شد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: برای میزبانی از زائران در ایام تعطیلات نوروز سال آینده حدود ۵۵۰ هزار نفر شب ظرفیت اقامتی دائمی و موقت در این استان آماده‌سازی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، یوسف بیدخوری، اظهار کرد: موج اصلی سفر زائران و مسافران نوروزی به مشهد و خراسان رضوی در ۲ بازه زمانی ۲۵ تا ۲۸ اسفندماه و همچنین ۲۹ اسفند امسال تا چهارم فروردین سال آینده پیش بینی شده است.

وی خاطر نشان کرد: این میزان ظرفیت اقامتی شامل واحدهای رسمی متشکل از هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، خانه مسافر و اقامتگاه‌های بوم گردی و نیز ظرفیتهای دیگر در بخش واحدهای اسکان موقت مانند کمپهای زائر، حسینیه‌ها، زائرسراهای دولتی ، زائرشهر رضوی و غیره است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با تفکیک ۵۵۰ هزار نفر شب ظرفیت اقامتی زائران و مسافران در استان برای نوروز امسال خاطر نشان کرد: واحدهای رسمی با ۱۳۵ هزار و ۳۸ نفر در مشهد و در مجموع ۱۴۹ هزار و ۴۳۷ نفر در استان دارای سهم قابل قبولی در میزبانی هستند.

وی افزود: واحدهای دولتی اقامتی شامل زائر شهر رضوی، زائر سراهای دولتی و غیره مجموعا ۹۷ هزار و ۸۵۸ نفر شب ظرفیت دارند.

بیدخوری گفت: همچنین کمپ‌های شهرداری، حسینیه‌ها، مدارس و آموزشگاههای اسکان موقت در مجموع ۱۳۳ هزار و ۲۵۰ نفر ظرفیت و بقیه ظرفیتهای اقامتی مربوط به سالنهای ورزشی، مدارس آموزش وپرورش، سالنهای اداره کل ورزش و جوانان، سالنهای شهرداری، اردوگاه‌های سپاه و سالنهای ادارات دولتی و حوزه‌های علمیه است.

پایان پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1034690